Blog

Ogrzewanie na podczerwień i inne rodzaje ogrzewania - jak zmniejszyć opłaty za ogrzewanie?
Ogrzewanie na podczerwień i inne rodzaje ogrzewania - jak zmniejszyć opłaty za ogrzewanie?

Ogrzewanie na podczerwień i inne rodzaje ogrzewania - jak zmniejszyć opłaty za ogrzewanie?


Rosnące koszty ogrzewania domu stają się dla wielu z nas poważnym wyzwaniem. Poznaj ogrzewanie na podczerwień – nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, które może wywrócić Twoje rachunki do góry nogami.


W obliczu dynamicznie rosnących cen surowców wielu z nas czuje presję związaną z rosnącymi opłatami za ogrzewanie. Tradycyjne metody mogą wkrótce stać się nie tylko mało ekonomiczne, ale także nieefektywne. W tym kontekście poszukiwanie alternatywnych i bardziej oszczędnych sposobów ogrzewania naszych domów staje się nie tylko mądrym, ale i koniecznym krokiem. Czy ogrzewanie na podczerwień może być odpowiedzią na te wyzwania?

Ogrzewanie na podczerwień – nowoczesna alternatywa

W dobie narastających wyzwań związanych z kosztami ogrzewania coraz więcej osób zwraca uwagę na innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest ogrzewanie na podczerwień, które zdobywa uznanie zarówno wśród specjalistów, jak i właścicieli domów.

Przede wszystkim wyróżnia się ono prostotą i szybkością instalacji. Nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanych i czasochłonnych prac budowlanych, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uniknąć kłopotliwych remontów. Wystarczy drobna instalacja elektryczna lub dostosowanie już istniejącej do potrzeb ogrzewania. W dodatku, zastosowanie tej technologii pozwala na oszczędność energii sięgającą nawet 30% w porównaniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania.

Ogrzewanie na podczerwień zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła. Dzięki tej technologii na każdej wysokości jest zbliżona temperatura. Do tego panele grzewcze można łatwo zasilać z wykorzystaniem energii słonecznej za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznych. To oznacza nie tylko mniejsze rachunki za prąd, ale także świadome i odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych.

Porównując koszty ogrzewania na podczerwień z innymi dostępnymi rozwiązaniami, zauważymy jego konkurencyjność. W dłuższej perspektywie są one niższe niż przy użyciu gazu czy nawet niektórych pomp ciepła. Ponadto ogrzewanie na podczerwień sprawdza się zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i w tych starszych.

Jak działają panele grzewcze na podczerwień?

Wspomnienie promieniowania słonecznego przywołuje w nas myśli ciepłych dniach, kiedy słońce delikatnie ogrzewa naszą skórę. W rzeczywistości działanie paneli grzewczych na podczerwień jest podobne do tego naturalnego procesu. Podobnie jak słońce, panele emitują promienie, które skutecznie przekształcają energię w ciepło, ale w sposób bardziej skoncentrowany i celowy.

Kluczem do ich skuteczności jest bezpośredni kontakt z elementami wnętrza. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, które ogrzewają najpierw powietrze (uciekające od razu do góry), panele na podczerwień działają, ogrzewając najpierw elementy stałe, takie jak meble, ściany, podłogi i inne elementy wnętrza. Te przedmioty, nagrzewając się, ogrzewają też powietrze – jest zatem tak samo ciepło i przyjemnie jak w każdym innym ogrzewaniu.

Korzyści płynące z takiego rozwiązania są liczne. Przede wszystkim mamy do czynienia z równomierną temperaturą w całym pomieszczeniu – nie przegrzewamy powietrza pod sufitem. Ponadto panele grzewcze mogą bardzo dobrze współpracować z innymi systemami ogrzewania, takimi jak kominki.

Inne rodzaje ogrzewania a ich wpływ na opłaty

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele różnych sposobów ogrzewania naszych domów. Wybór odpowiedniej metody może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo i co najważniejsze, na opłaty związane z ogrzewaniem. Przyjrzyjmy się kilku popularnym opcjom dostępnym na rynku, alternatywnych dla ogrzewania na podczerwień, aby lepiej zrozumieć ich zalety i wady.

Ogrzewanie gazowe zasilane jest piecem gazowym pracującym na gazie ziemnym lub gazie propan-butan. Wśród zalet takiego rozwiązania można wymienić szybkie nagrzewanie pomieszczeń i często niższe opłaty w porównaniu z innymi paliwami (szczególnie w przypadku gazu z sieci, gaz z butli to już różnie bywa z kosztami). Niestety są i wady, do których można zaliczyć ryzyko ulatniania się gazu i potencjalnych wycieków, a do tego często dochodzi do zmian cen gazu, co może negatywnie wpłynąć na koszty eksploatacji. Mimo stosunkowo niskich kosztów eksploatacji, początkowa inwestycja jest spora, a co roku czekają nas koszty przeglądów kotła i komina.

Inne rozwiązanie to pompy ciepła – nowoczesne urządzenia, które przekształcają ciepło z ziemi lub powietrza na ciepło wykorzystywane w domu. Zalety takiego źródła ciepła to wysoka wydajność i niskie koszty eksploatacji, gdy dom jest dobrze izolowany. Warto także wymienić oszczędność energii dzięki odzyskiwaniu ciepła. Pompa ciepła to jednak wysoki koszt instalacji, a do tego często wymaga dodatkowego źródła ciepła, gdy na zewnątrz jest duży mróz. Wymaga też corocznych przeglądów – koszt kilkuset złotych rocznie. Rzeczywista żywotność tego urządzenia szacowana jest na ok 15 lat.

Ogrzewanie elektryczne od dawna jest używane w wielu domach jako alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych. Jednak w ostatnich latach, dzięki postępom technologicznym, ogrzewanie na podczerwień stało się popularną i wydajną formą ogrzewania elektrycznego. Tradycyjne ogrzewanie elektryczne to często wysokie koszty, a do tego może powodować nadmierne wysuszanie powietrza i ogrzewa pomieszczenie nierównomiernie – ciepłe powietrze ucieka pod sufit. Do tego dochodzi nieprecyzyjne sterowanie – zwykle są to wbudowane termostaty. Tymczasem ogrzewanie na podczerwień jest energooszczędne, trwałe i równomiernie rozprowadza ciepło.

Ogrzewanie domu to jedno z kluczowych zagadnień, zwłaszcza w obliczu rosnących cen surowców i opłat za energię. Z analizy różnych metod ogrzewania wynika, że nowoczesne technologie, takie jak panele grzewcze na podczerwień, stają się coraz bardziej atrakcyjne. Nie tylko ze względu na ich wydajność energetyczną, ale również komfort użytkowania, równomierne rozprowadzenie ciepła i długi okres eksploatacji. Chociaż tradycyjne systemy grzewcze mają swoje zalety, warto rozważyć inwestycję w technologię na podczerwień, aby w dłuższej perspektywie cieszyć się niższymi rachunkami i wyższym komfortem.

?



« Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy