Blog


Jeszcze do niedawna głównym graczem na rynku ekologicznych i bezpiecznych rozwiązań grzewczych dla domu i firmy byli producenci pomp ciepła. Coraz więcej osób zamiast tej technologii wybiera ogrzewanie na podczerwień. Na czym polega przewaga ogrzewania na podczerwień nad pompą ciepła?

Jak działa ogrzewania na podczerwień?

Wiodącymi technologiami ogrzewania na podczerwień są panele grzewcze na podczerwień. Ponieważ ogrzewanie w formie folii czy mat z uwagi na zasłonięcie płytkami, panelami czy płytą G-K jest znacznie mniej wydajne, najbardziej efektywną formą ogrzewania jest system panelowy -  może być montowany na ścianach czy sufitach, w zależności od potrzeb pomieszczenia lub budynku.

W odróżnieniu od tradycyjnych form ogrzewania, podczerwień w pierwszej kolejności nie podgrzewa powietrza w pomieszczeniu, a nagrzewa najpierw bezpośrednio powierzchnie elementów w nim, takie jak np. podłogi, ściany czy przedmioty, zapewniając bezkonkurencyjny komfort cieplny. Jednocześnie jest to bezpieczna technologia, która pozytywnie wpływa na mikroklimat wnętrz - skoro powietrze nie jest przegrzewane, pozostaje bardziej rześkie, przyjemne niż przy klasycznym ogrzewaniu centralnym. Może to przełożyć się m.in. na lepszą jakość snu.

Jakie zalety posiada ogrzewanie na podczerwień?

Do najważniejszych plusów ogrzewania na podczerwień należą:

  • prosty i szybki montaż - profesjonalna ekipa jest w stanie zainstalować ogrzewanie na podczerwień w 1 dzień nawet w domu 300m2,
  • znakomita żywotność - technologia ta jest trwała i bezawaryjna, przeciętny czas pracy takiego ogrzewania szacuje się na kilkadziesiąt lat – nasze pierwsze egzemplarze działają od 1998 roku do dzisiaj,
  • wieloletnia gwarancja – producenci paneli na podczerwień dają na swoje produkty długą gwarancję, co świadczy o tym, że są pewni jakości oferowanych rozwiązań
  • brak kosztów serwisowania - w odróżnieniu od pompy ciepła, ogrzewanie na podczerwień nie wymaga regularnego serwisu i konserwowania, co przekłada się na realne, cykliczne oszczędności. Przegląd w przypadku pompy ciepła może wynieść nawet 500zł!
  • niższe koszty zakupu i montażu (w porównaniu do pompy ciepła) - szacuje się, że koszt instalacji ogrzewania na podczerwień jest dużo niższy niż w przypadku pompy ciepła. Te oszczędności można przeznaczyć z powodzeniem na zakup instalacji fotowoltaicznej i jeszcze bardziej obniżyć koszty.
  • możliwość integracji z fotowoltaiką - ogrzewanie na podczerwień jest idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych i firm korzystających z instalacji fotowoltaicznej. Systemy te mogą współpracować ze sobą, uniezależniając częściowo lokal od zewnętrznych dostawców energii
  • estetyka rozwiązania - ogrzewanie na podczerwień to wprost wymarzona opcja dla osób ceniących sobie minimalizm. Ogrzewając dom panelami na podczerwień montowanych na suficie, można zrezygnować z grzejników i kaloryferów, uzyskując efekt idealnie gładkich ścian, co będzie stanowiło ogromny atut w designerskich wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, loftowym lub industrialnym.

To wszystko sprawia, że udział tej nowoczesnej, ekologicznej technologii w rynku grzewczym będzie systematycznie rósł, zarówno kosztem OZE, jak i tradycyjnych form ogrzewania.« Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy