Blog
Jesteś tu:   Strona główna   /   Blog

Nanotechnologia w grzejnikach na podczerwień


| Piotr W

Grzejniki na podczerwień to rodzaj systemu grzewczego, który działa na zasadzie promieniowania podczerwonego.


Takie rozwiązanie jest efektywne, ekonomiczne i wygodne w użytkowaniu, a do tego coraz częściej korzysta z nanotechnologii.

Grzejniki na podczerwień są coraz bardziej popularne w Polsce ze względu na to, że mają wiele zalet, w tym na przykład oszczędność energii, łatwość montażu i brak konieczności instalacji skomplikowanego systemu rur oraz grzejników. Wraz z rozwojem technologii grzejniki na podczerwień stają się coraz bardziej zaawansowane, a jednym z najnowszych trendów jest wykorzystanie nanotechnologii w ich produkcji.

Czym jest nanotechnologia?

Nanotechnologia to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem, projektowaniem i manipulowaniem materią na poziomie atomów, cząsteczek i struktur o rozmiarach nanometrycznych. Nanometry to jednostka długości równa miliardowej części metra (10^-9 m). Oznacza to, że nanomateriały mają rozmiary od 1 do 100 nanometrów.

Nanotechnologia ma szerokie zastosowanie w różnych obszarach, takich jak przemysł, medycyna, energetyka, transport czy elektronika. Dzięki tej gałęzi nauki, możliwe jest projektowanie i produkcja materiałów o specjalnych właściwościach, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, w tym również w grzejnikach na podczerwień. Nanotechnologia ma ogromny związek z trwałością, żywotnością takiego ogrzewania.

Wykorzystanie nanotechnologii w matach grzewczych

W grzejnikach na podczerwień wyższej jakości jest często używana mata grzewcza. Takie maty są wykonane z cienkich folii, które mogą być złożone z różnych materiałów, takich jak węgiel, miedź, tytan czy grafen. Dzięki nanotechnologii można wytwarzać maty grzewcze o bardzo małej grubości, a jednocześnie o wysokiej wydajności i odporności na uszkodzenia. Nanotechnologia stosowana w matach grzewczych pozwala na kontrolowanie ich właściwości na poziomie atomowym i molekularnym, co umożliwia uzyskanie pożądanych parametrów takich jak szybkość nagrzewania, efektywność cieplna i trwałość.


Warto podkreślić, że cały element grzewczy (mata) pokryty jest grafitową powłoką. Dlaczego? Grafit to materiał o bardzo dobrej przewodności prądu, który jest także odporny na wysokie temperatury. Dzięki temu pozwala na generowanie dużej ilości ciepła z minimalnym zużyciem energii.

Jaka jest trwałość mat grzewczych z nanotechnologią?

Maty grzewcze z nanotechnologią charakteryzują się wyjątkową trwałością i niezawodnością. Jeśli uszkodzi się jeden element nano, czyli malutki fragment elementu grzewczego, dalej działa cała reszta panelu, co oznacza, że taki grzejnik będzie służył przez wiele lat bez potrzeby wymiany. Doskonale widać to na poniższym zdjęciu wykonanym w termowizji. Na potrzeby prezentacji mata została przewiercona (średnica dziury 1 cm). Jak pokazuje termowizja, pomimo dziury dalej cała mata grzeje.
Dzięki elementom nano grzejniki są trwałe i niezawodne, a panel, nawet gdy uszkodzi się jakiś jego fragment, działa dalej, co oznacza, że może służyć przez wiele lat bez potrzeby wymiany. Dlatego właśnie warto wybierać grzejniki na podczerwień z nanotechnologią takie, jakie proponuje firma Eco Partner. Jej panele grzewcze są bardzo trwałe, niezawodne i służą latami m.in. dzięki zastosowaniu nanotechnologii.

Wprowadzenie nanotechnologii do produkcji mat grzewczych w grzejnikach na podczerwień to kolejny przykład na to, jak nowoczesne technologie mogą poprawić jakość naszego życia i zwiększyć efektywność stosowanych rozwiązań.« Wróć

Skontaktuj się z nami

Zostaw nam dane kontaktowe skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy