Blog
Jesteś tu:   Strona główna   /   Blog

Alternatywne ogrzewanie domu


| Michał Kowalski

Czy masz już centralne ogrzewanie, ale martwisz się, że jeśli się zepsuje lub ograniczone zostaną dostawy węgla lub gazu, nie będziesz miał czym ogrzewać?


A może właśnie szukasz rozwiązania na dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń? Inwestując w ogrzewanie alternatywne, czyli tak zwane uzupełniające, można w ten sposób zagwarantować sobie 100% ciepła zimą.
 

Alternatywne ogrzewanie mieszkania

Jesienią, po pierwszych przymrozkach, a także chłodach, zaczynamy myśleć o sposobach na ogrzanie siebie oraz swoich domów. Często główny system grzewczy nie wystarcza do ogrzania całego domu i w związku z tym konieczne jest ogrzewanie pomieszczeń, szczególnie tych o specjalnym przeznaczeniu. Jednocześnie wiele osób rozważa dodatkowe źródło ciepła jako rezerwę na wypadek awarii głównego systemu. Problemem jest tu fakt, że popularne urządzenia grzewcze są dla wielu osób przeszkodą, gdyż są znaczną częścią mieszkania. Oczywiście można zrealizować prowizoryczne inwestycje, takie jak elektryczne grzejniki olejowe, jednak są one mało wydajne i długo potrzebują na ogrzanie pomieszczenia, co czyni je mniej opłacalnymi. W związku z tym jako drugie źródło ciepła najrozsądniejszym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie na podczerwień, ale dlaczego? Głównie ze względu na elastyczność, a także łatwość instalacji tego systemu.

Ogrzewanie na podczerwień, a źródło ciepła

Ogrzewanie na podczerwień jako dodatkowe źródło ciepła jest ciekawą alternatywną dla wielu mieszkań. Dzieje się tak dzięki unikalnej konstrukcji paneli na podczerwień, które tworzą niezależny system grzewczy w każdym pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana, poprzez zastosowanie nowoczesnego termostatu programowalnego. Za inwestycjami w ogrzewanie na podczerwień przemawia również cena, komfort, a także jakość. Po zainstalowaniu tego systemu od razu widać różnicę między ogrzewaniem podłogowym z grzejnikami oraz wodą, a ogrzewaniem na podczerwień, choćby w o wiele szybszym czasie nagrzewania. 

Ogrzewanie na podczerwień

W obliczu rosnących oczekiwań, a także zmieniających się potrzeb klientów, opracowywane są coraz to nowocześniejsze metody ogrzewania, które zapewniają lepsze rezultaty i niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi technologiami. Ogrzewanie elektryczne na podczerwień to alternatywne rozwiązanie coraz częściej wybierane przez klientów domowych, a także biznesowych. Ze względu na znaczne zalety podczerwieni i jej szerokie zastosowanie, staje się ona coraz bardziej popularna zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Zaletą tego systemu jest między innymi elastyczność, łatwość instalacji. Tego rodzaju system jest również idealny dla alergików, ponieważ zapobiega rozwojowi pleśni, nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu i gromadzeniu się kurzu.


« Wróć

Skontaktuj się z nami

Zostaw nam dane kontaktowe skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy