Blog

Alternatywne ogrzewanie domu
Alternatywne ogrzewanie domu

Alternatywne ogrzewanie domu

| Michał Kowalski

Czy masz już centralne ogrzewanie, ale martwisz się, że jeśli się zepsuje lub ograniczone zostaną dostawy węgla lub gazu, nie będziesz miał czym ogrzewać?


A może właśnie szukasz rozwiązania na dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń? Inwestując w ogrzewanie alternatywne, czyli tak zwane uzupełniające, można w ten sposób zagwarantować sobie 100% ciepła zimą.
 

Alternatywne ogrzewanie mieszkania

Jesienią, po pierwszych przymrozkach, a także chłodach, zaczynamy myśleć o sposobach na ogrzanie siebie oraz swoich domów. Często główny system grzewczy nie wystarcza do ogrzania całego domu i w związku z tym konieczne jest ogrzewanie pomieszczeń, szczególnie tych o specjalnym przeznaczeniu. Jednocześnie wiele osób rozważa dodatkowe źródło ciepła jako rezerwę na wypadek awarii głównego systemu. Problemem jest tu fakt, że popularne urządzenia grzewcze są dla wielu osób przeszkodą, gdyż są znaczną częścią mieszkania. Oczywiście można zrealizować prowizoryczne inwestycje, takie jak elektryczne grzejniki olejowe, jednak są one mało wydajne i długo potrzebują na ogrzanie pomieszczenia, co czyni je mniej opłacalnymi. W związku z tym jako drugie źródło ciepła najrozsądniejszym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie na podczerwień, ale dlaczego? Głównie ze względu na elastyczność, a także łatwość instalacji tego systemu.

Ogrzewanie na podczerwień, a źródło ciepła

Ogrzewanie na podczerwień jako dodatkowe źródło ciepła jest ciekawą alternatywną dla wielu mieszkań. Dzieje się tak dzięki unikalnej konstrukcji paneli na podczerwień, które tworzą niezależny system grzewczy w każdym pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana, poprzez zastosowanie nowoczesnego termostatu programowalnego. Za inwestycjami w ogrzewanie na podczerwień przemawia również cena, komfort, a także jakość. Po zainstalowaniu tego systemu od razu widać różnicę między ogrzewaniem podłogowym z grzejnikami oraz wodą, a ogrzewaniem na podczerwień, choćby w o wiele szybszym czasie nagrzewania. 

Ogrzewanie na podczerwień

W obliczu rosnących oczekiwań, a także zmieniających się potrzeb klientów, opracowywane są coraz to nowocześniejsze metody ogrzewania, które zapewniają lepsze rezultaty i niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi technologiami. Ogrzewanie elektryczne na podczerwień to alternatywne rozwiązanie coraz częściej wybierane przez klientów domowych, a także biznesowych. Ze względu na znaczne zalety podczerwieni i jej szerokie zastosowanie, staje się ona coraz bardziej popularna zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Zaletą tego systemu jest między innymi elastyczność, łatwość instalacji. Tego rodzaju system jest również idealny dla alergików, ponieważ zapobiega rozwojowi pleśni, nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu i gromadzeniu się kurzu.


« Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy