Blog


Cena węgla oraz jego trudna dostępność powodują chaos na rynku ofert oraz wiele nadużyć, pojawiających się po stronie właścicieli składów opalu. Wychodząc na przeciw problemom Polaków rządzący zatwierdzili projekt ustawy, dotyczący rekompensat finansowych za wydatki, poniesione na ogrzewania (Ustawa z dnia 23 czerwca 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw).

Co to jest dodatek węglowy?

Dodatek węglowy jest świadczeniem finansowym, wypłacanym jednorazowo na kwotę 3000 zł na podstawie pozytywnie zweryfikowanego wniosku o dodatek węglowy, złożonego w jednostce gminy, do której przynależy nieruchomość z zamontowanym piecem węglowym. 

Komu przysługuje dodatek węglowy?

Dodatek węglowy przysługuje jednorazowo na konkretny adres nieruchomości właścicielom budynków, których głównym źródłem ogrzewania jest piec węglowy, na brykiet lub pellet, którego co najmniej 85% stanowi węgiel kamienny. W pierwotnej wersji ustawowo dodatek przysługiwał każdemu gospodarstwu domowemu, po nowelizacji z dnia 19 września 2022 roku przysługuje jeden dodatek na budynek (i zainstalowany w nim piec co), niezależnie od ilości gospodarstw domowych, zamieszkujących budynek. Dodatek przysługuje każdemu właścicielowi mieszkania, jeśli jest ono wyposażone w niezależny piec na węgiel kamienny, stanowiący główne źródło ogrzewania. Aby otrzymać dodatek węglowy, budynek widniejący we wniosku powinien być zgłoszony do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Gdzie składać wnioski o dodatek węglowy?

Wniosek można złożyć w siedzibie gminy, w wyznaczonym przez jej władze dziale, jednostce lub lokalizacji. Wnioski przyjmowane są prawidłowo wypełnione i kompletne. Urzędnicy podczas weryfikacji wniosku mogą sprawdzić zgodność wykazanej we wniosku liczby osób w gospodarstwie domowym w zestawieniu z płatnościami za wywóz odpadów. 

Kiedy wypłata dodatku węglowego?

Wypłaty dodatku węglowego ruszyły już z końcem września. Jednostki gminne mają 60 dni na rozpatrzenie wniosku i wypłatę jednorazowego świadczenia tytułem dodatku węglowego. W sprawie wniosków, złożonych po 30 października 2022 roku postanowiono, że świadczenie będzie wypłacane do dnia przed końcem roku, a dokładnie do 30 grudnia 2022. Dodatek do ogrzewania gazem LPG wypłacany jest w ciągu 30 dni od złożenia wniosku, jednak rekompensata jest zdecydowanie niższa. Najważniejsze przy weryfikacji jest wcześniejsze złożenie deklaracji CEEB. 

?« Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy