Blog
Jesteś tu:   Strona główna   /   Blog

Ekologiczna forma ogrzewania – panele grzewcze na podczerwień


| Michał Kowalski

Panele grzewcze na podczerwień to innowacyjna technologia ogrzewania domów i mieszkań, która zaczyna być coraz chętniej wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie.


Ekologiczna forma ogrzewania – panele grzewcze na podczerwień
Panele grzewcze na podczerwień to innowacyjna technologia ogrzewania domów i mieszkań, która zaczyna być coraz chętniej wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie. Ich działanie opiera się na promieniach podczerwieni, czyli takich samych, jak emituje światło. Zaletą tego typu ogrzewania jest niewątpliwie pozyskiwanie ciepła w sposób ekologiczny. Ma to ogromne znaczenie w czasach, gdy nasze środowisko jest stale degradowane przez działanie człowieka.

Panele grzewcze na podczerwień - ekologiczne źródło ciepła
Sposób, w jakim większość ludzi żyje, powoduje, że nasze naturalne środowisko ulega zniszczeniu. Codziennie wyrzucamy ogromne ilości plastiku, zużywamy bardzo duże ilości wody, śmiecimy w lasach i zanieczyszczamy rzeki. Polskie kominy, które nadal w większości nie spełniają emisyjnych norm, wypuszczają do atmosfery zanieczyszczenia, które działają niekorzystnie na jakość powietrza. Nie patrząc na to, jakie konsekwencje niosą ze sobą wszystkie nasze poczynania, zapominamy, że brak zmiany nawyków doprowadzi do naszej samozagłady. 

Musimy mieć świadomość, że to my, jako jednostki sami podejmujemy decyzje, które dotyczą sposobu ogrzewania naszych domów. Wybierając ogrzewanie podczerwienią, pokazujemy, że dbałość o środowisko nie jest nam obojętne. Wystarczy przyjrzeć się, jakie zalety niesie ze sobą taki sposób ogrzewania naszych domów, aby zdać sobie sprawę, jak niewiele potrzeba do tego, aby nasza ziemia znów mogła w pełni odżyć.

Jakie zalety dla środowiska wynikają z ogrzewania podczerwienią?
Wybór ogrzewania panelami jest jak najbardziej proekologiczny. Należy zauważyć, że nie ma procesów ubocznych, które występują w przypadku zastosowania innego rodzaju ogrzewania domu lub mieszkania. Spowodowane to jest głównie tym, że do wytworzenia ciepła nie wykorzystuje się żadnego paliwa, a więc nie jest wytwarzany dwutlenek węgla, pył, czy też z kominów nie unosi się dym mający inne szkodliwe substancje w swoim składzie. 

Promienniki podczerwone mają także inną zaletę - nie emitują hałasu i nie wydzielają żadnych zapachów. Proces ogrzewania pomieszczeń jest więc cichy, bezpieczny i czysty. W trakcie wytwarzania fal podczerwonych, do czego wykorzystuje się energię elektryczną, nie są wydalane ani pobierane z powietrza żadne substancje, co sprawia, że ten rodzaj ogrzewania jest ekologiczny. 

Jeśli zależy Ci na środowisku, które Cię otacza i na jakości życia, z pewnością nie możesz przejść obojętnie obok tematu paneli grzewczych na podczerwień. Warto zastanowić się nad zastosowaniem innowacyjnych technologii, które będą z pożytkiem dla nas, jak i dla ekologii. « Wróć

Skontaktuj się z nami

Zostaw nam dane kontaktowe skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy