Blog


Ekologiczna forma ogrzewania – panele grzewcze na podczerwień
Panele grzewcze na podczerwień to innowacyjna technologia ogrzewania domów i mieszkań, która zaczyna być coraz chętniej wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie. Ich działanie opiera się na promieniach podczerwieni, czyli takich samych, jak emituje światło. Zaletą tego typu ogrzewania jest niewątpliwie pozyskiwanie ciepła w sposób ekologiczny. Ma to ogromne znaczenie w czasach, gdy nasze środowisko jest stale degradowane przez działanie człowieka.

Panele grzewcze na podczerwień - ekologiczne źródło ciepła
Sposób, w jakim większość ludzi żyje, powoduje, że nasze naturalne środowisko ulega zniszczeniu. Codziennie wyrzucamy ogromne ilości plastiku, zużywamy bardzo duże ilości wody, śmiecimy w lasach i zanieczyszczamy rzeki. Polskie kominy, które nadal w większości nie spełniają emisyjnych norm, wypuszczają do atmosfery zanieczyszczenia, które działają niekorzystnie na jakość powietrza. Nie patrząc na to, jakie konsekwencje niosą ze sobą wszystkie nasze poczynania, zapominamy, że brak zmiany nawyków doprowadzi do naszej samozagłady. 

Musimy mieć świadomość, że to my, jako jednostki sami podejmujemy decyzje, które dotyczą sposobu ogrzewania naszych domów. Wybierając ogrzewanie podczerwienią, pokazujemy, że dbałość o środowisko nie jest nam obojętne. Wystarczy przyjrzeć się, jakie zalety niesie ze sobą taki sposób ogrzewania naszych domów, aby zdać sobie sprawę, jak niewiele potrzeba do tego, aby nasza ziemia znów mogła w pełni odżyć.

Jakie zalety dla środowiska wynikają z ogrzewania podczerwienią?
Wybór ogrzewania panelami jest jak najbardziej proekologiczny. Należy zauważyć, że nie ma procesów ubocznych, które występują w przypadku zastosowania innego rodzaju ogrzewania domu lub mieszkania. Spowodowane to jest głównie tym, że do wytworzenia ciepła nie wykorzystuje się żadnego paliwa, a więc nie jest wytwarzany dwutlenek węgla, pył, czy też z kominów nie unosi się dym mający inne szkodliwe substancje w swoim składzie. 

Promienniki podczerwone mają także inną zaletę - nie emitują hałasu i nie wydzielają żadnych zapachów. Proces ogrzewania pomieszczeń jest więc cichy, bezpieczny i czysty. W trakcie wytwarzania fal podczerwonych, do czego wykorzystuje się energię elektryczną, nie są wydalane ani pobierane z powietrza żadne substancje, co sprawia, że ten rodzaj ogrzewania jest ekologiczny. 

Jeśli zależy Ci na środowisku, które Cię otacza i na jakości życia, z pewnością nie możesz przejść obojętnie obok tematu paneli grzewczych na podczerwień. Warto zastanowić się nad zastosowaniem innowacyjnych technologii, które będą z pożytkiem dla nas, jak i dla ekologii. « Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy