Blog


Ludzie, którzy z różnych powodów nie przeszli na ekologiczne ogrzewanie, mogą teraz ubiegać się o dofinansowanie do ciepła.

Dopłata do ogrzewania 2022 ma być dostępna dla każdego, bez względu na dochód i w zależności od potrzeby ocieplenia domu czy też mieszkania. Niektórzy otrzymują obniżone stawki, inni jednorazowy dodatek.

Rządowy projekt ustawy chce pogodzić potrzeby gospodarstw domowych, które ogrzewają swoje mieszkania węglem i innymi zasobami. 

Czym są dopłaty do ogrzewania

Dopłaty do ogrzewania to między innymi jednorazowa pomoc finansowa. Dopłaty do pelletu, drewna, oleju, gazu LPG czy ogrzewania elektrycznego są podobne do ulgi węglowej, przy czym indywidualni odbiorcy otrzymują pomoc w gotówce. Pomoc w ogrzewaniu opłacana jest przez gminę.

Kwoty dopłat dla poszczególnych rodzajów paliw :

- 3000 zł - gdy do ogrzewania mieszkania stosowany jest pellet drzewny.

- 2000 zł - gdy do ogrzewania używa się olej opałowy.

- 1000-1500 zł – gdy do ogrzewania stosuje się ogrzewanie elektryczne,

- 1000 zł - drewno kawałkowe.

- 500 zł - gdy stosuje się gaz LPG.

Jak w praktyce wyglądają dopłaty do ogrzewania?

Jednorazowy dodatek finansowy w wysokości od 500 do 3 tys. zł otrzymają przede wszystkim osoby, które do ogrzewania domu używają między innymi gazu LPG, pelletu drzewnego, oleju opałowego, drewna kawałkowego i co ważne, również ogrzewania elektrycznego.

Zasady przyznawania dodatku są takie same jak w przypadku węgla. Aby się do tego zakwalifikować, wymagane jest przede wszystkim potwierdzenie rejestracji lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków( (CEEB).

Jeśli w domu wielopiętrowym kilka rodzin korzysta z jednej wspólnej kuchenki, to każdej z nich przysługuje dodatek, jeśli jest ona wpisana do CEEB. Proces składania wniosków może wykluczyć z tej pomocy szerokie grupy społeczne, gdyż zdarzają się próby podważenia zasadności wniosku ze względu na braki formalne lub też niekompletne formularze wniosków.

Dopłata do ogrzewania obejmuje przede wszystkim takie źródła ciepła jak:

- Kominek.

- Kocioł na paliwo stałe.

- Kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG.

- Koza.

- Ogrzewacz powietrza;

- Kocioł olejowy.

- Piecokuchnia.

- Trzon kuchenny.

- Piec kaflowy.

- Ogrzewanie elektryczne na podczerwień.

 

Dopłaty do ogrzewania

W dniu 20 września 2022 r. weszła w życie nowa ustawa dotycząca dopłat do ogrzewania. Tym razem o dopłaty mogą ubiegać się nie tylko osoby spalające węgiel. Do dopłat kwalifikują się także takie źródła paliwa jak na przykład pellet drzewny,  olej opałowy, drewno kawałkowe, LPG, czy też ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Oczywiście kwota dotacji zależy przede wszystkim od posiadanego źródła ciepła. 

?« Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy