Blog

Panele grzewcze – rodzaje paneli grzewczych oraz sposób działania

| Michał Kowalski

Panele grzewcze to nowoczesna technologia, która zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest ona nie tylko ekologiczna, ale także ekonomiczna i działa korzystnie na zdrowie.


Panele grzewcze – rodzaje paneli grzewczych oraz sposób działania. 

Panele grzewcze to nowoczesna technologia, która zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest ona nie tylko ekologiczna, ale także ekonomiczna i działa korzystnie na zdrowie. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę paneli grzewczych, dzięki którym zarówno ogrzejesz pomieszczenie, jak i wniesiesz coś nowego do aranżacji wnętrza. Wzrastające z roku na rok koszty ogrzewania sprawiają, że musimy poszukiwać alternatywnych rozwiązań, które będą tańsze. Naprzeciw wszystkim potrzebom wychodzą właśnie systemy ogrzewania na podczerwień

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnorodne modele, które nie tylko będą efektywnie się sprawować, ale także efektownie wyglądać. Wybór naszych urządzeń to niejako zaproszenie do swojego wnętrza miniaturowego słońca. Panele infrared działają na takiej samej zasadzie. Emitowane ciepło dociera do ścian i przedmiotów wewnątrz pomieszczenia oraz do osób, które w nim przebywają. 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele modeli paneli grzewczych:

panele grzewcze montowane na ścianie - jest to świetne rozwiązanie, które bardzo dobrze spisuje się między innymi w łazienkach. Z racji wykorzystanego materiału, promienniki ciepła są wodoodporne, a więc z powodzeniem mogą zastąpić na przykład płytki łazienkowe. Nowoczesne panele grzewcze można również przymocować w innych pomieszczeniach. Cechuje je wysoka efektywność i uniwersalny design. Montaż jest niezwykle prosty, a korzyści z użytkowania sprzętu odczują Państwo niemal natychmiast po ich włączeniu.

panele grzewcze montowane na suficie - jest to model, który idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie ciężko jest wygospodarować miejsce na tradycyjny grzejnik, a aranżacja wnętrza nie pozwala na zastosowanie paneli ściennych. Promienniki ciepła montowane na suficie dają przyjemne uczucie rozproszonego ciepła, które bije z góry. Efektywność tego modelu jest na bardzo wysokim poziomie! Większość paneli jest w uniwersalnym białym kolorze, ale na życzenie klienta możemy zastosować inny.

panele grzewcze w formie obrazów grzewczych - tego rodzaju promienniki to świetna alternatywa dla tradycyjnych obrazów. Zdobione przy pomocy trwałych materiałów i farby żaroodpornej prezentują się wręcz niepowtarzalnie, a przy tym emitują przyjemne ciepło. Takie panele grzewcze to dowód na to, że można połączyć estetykę z funkcjonalnością, a efekt będzie niesamowity. Nasi klienci najczęściej wybierają panele grzewcze, na których znajdują się obrazy kwiatów, ale możemy zaprojektować również inny wzór. 

panele grzewcze szklane - to modele dedykowane do pomieszczeń w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Charakteryzuje je nowoczesny design, a klienci mają do wyboru szkło odbijające lub matowe. Wybór odpowiedniego promiennika zależy głównie od aranżacji wnętrza. Wszystkie jednak cechuje wysoka efektywność działania, co da się odczuć od razu po ich włączeniu. Panele szklane świetnie sprawdzają się w kuchniach i salonach.

panele grzewcze szklane z nadrukiem pod szkłem - tego typu panele szklane to także obrazy, jednak te cechuje nowocześniejszy druk. Poza tym wzór nie jest nanoszony bezpośrednio na taflę paneli grzewczych, a znajduje się tuż pod szkłem. Efekt? Powalający! Te modele preferujemy do salonów oraz przedpokojów, gdzie będą witać gości przyjemnym ciepłem.

panele grzewcze lustrzane - ciekawym rozwiązaniem jest połączenie panela grzewczego z lustrem. Z pewnością doceni je niejedna kobieta, która spędza więcej czasu podczas szykowania się do wyjścia. Lustro będzie nie tylko przydatnym elementem wyposażenia każdego wnętrza, ale także funkcjonalnym, ponieważ będzie emitować przyjemny ciepło z promieni podczerwonych. 

Już dziś mogą Państwo zadbać o swoje zdrowie i stan finansowy, skutecznie zmniejszając koszty ogrzewania domu. Oryginalny design, a także różnorodność oferowanych paneli grzewczych, pozwoli stworzyć ciekawą aranżację wnętrza i zapewni wysoki komfort przebywania w ogrzewanym pomieszczeniu. Poniżej znajdują się nasze przykładowe realizacje. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!

 

Opis technologii i sposobu działania paneli grzewczych

Jak działają nasze panele grzewcze? 

Nasze panele grzewcze zostały wyposażone w najnowocześniejszą nanotechnologię. Oznacza to, że będą one działać bezproblemowo przez wiele lat. W promiennikach ciepłach została zamontowana specjalna mata grzewcza, która przypomina swoim wyglądem ciemny jeans. Składa się ona z ogromnej ilości nanowłókien, natomiast całość jest pokryta grafitem, który bardzo dobrze przewodzi prąd. 

Nasze panele grzewcze wykorzystują bardzo dobrze znane zjawisko fizyczne - promieniowanie. Ciepło, które jest dostarczane przy pomocy fal podczerwonych, zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu, co oczywiście przekłada się na większy komfort przebywania w nim. Co istotne promienie podczerwone nie ogrzewają powietrza, a jedynie przedmioty, ściany i ludzkie ciało. W pierwszej kolejności nie ogrzewają powietrza, a potem powietre się ogrzewa. Bo brzmi to trochę słabo. Jest to jedna z głównych zalet naszych paneli grzewczych w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania konwektorowego. 

Zalety ogrzewania panelami na podczerwień

Panele grzewcze posiadają wiele zalet, dlatego też są one bardzo częstym wyborem naszych klientów. Pierwszym z aspektów, który wpływa na pozytywny odbiór tej technologii, jest możliwość zamontowania urządzenia nie tylko na ścianie, ale także w podłodze i na suficie. Nie można również zapominać o tym, że w naszej ofercie mamy specjalnie zaprojektowane obrazy grzewcze oraz lustra. 

W zależności od wybranego modelu nasze panele można obsługiwać przy pomocy swojego telefonu, co dla wielu osób jest ogromnym udogodnieniem. Ponadto ogrzewanie podczerwienią jest ekologiczne i nie wymaga podłączania skomplikowanych systemów rur do napowietrzania paleniska, wyciągania dymu oraz przyłączy ogrzewających i kaloryferów. Promieniowanie nie ogrzewa powietrza, a więc go nie wysusza, co ma ogromne znaczenie dla alergików, ponieważ wraz z ciepłym powietrzem nie unoszą się drobinki kurzu i innych zanieczyszczeń.« Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy