Blog


Pieniężna zapomoga nie jest jednak dostępna dla wszystkich, albowiem otrzymanie dodatku zależy od kilku czynników, które należy spełnić, aby móc liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Procedury poprzedzające otrzymanie dodatku są jednak relatywnie proste i wymogi, jakie należy spełnić, by otrzymać wsparcie finansowe, nie są skomplikowane. 

?

Dodatek energetyczny 2022 - dla kogo jest przeznaczony? 

 Dodatek energetyczny to jedna z najpopularniejszych pomocy finansowych dla mieszkańców Polski. Jego podstawowym zadaniem jest zrekompensowanie kosztów opłat ponoszonych za korzystanie z energii elektrycznej. Wsparcie materialne może otrzymać znaczna część społeczeństwa, jednak aby zakwalifikować się do do tego grona, należy spełnić kilka obligatoryjnych procedur. Podstawą otrzymania dodatku energetycznego jest zgłoszenie się do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB) i poinformowanie o źródle ciepła, za pomocą którego pozyskuje się energię. Co istotne, przyznanie dodatku energetycznego nie jest zależne od dochodów, dzięki czemu mogą się o niego ubiegać zarówno osoby zamożne, jak i uboższe. Dodatek energetyczny na rok 2022 zostanie przyznany każdemu gospodarstwu domowego, w którym energia pozyskiwana jest za pomocą urządzenia działającego na prąd. Oznacza to, że nie otrzymają go osoby korzystające z paneli fotowoltaicznych. Rząd przewidział jednak wsparcie dla gospodarstw domowych, w których ogrzewa się pelletem, drewnem, gazem LPG oraz olejem opałowym. 

?

 Dodatek energetyczny 2022 - ile wynosi? 

 Wysokość dodatku energetycznego zależy od rocznego zużycia energii elektrycznej. Podstawowy dodatek wynosi 1000 złotych, jednak osoby, które zużyły przynajmniej 5000 kilowatogodzin mogą liczyć na jeszcze większe wsparcie finansowe. Otrzymają one bowiem 1500 złotych. Pieniądze są przelewane na konto wnioskującego lub wypłacane w formie gotówki. Jeden dodatek energetyczny jest przyznawany tylko na jeden adres zamieszkania, a za wypłatę pieniędzy odpowiedzialne są gminy. W chwili obecnej nie ma jeszcze możliwości składania wniosków o dodatek energetyczny, albowiem proces przyjmowania wniosków rozpocznie się 1 grudnia bieżącego roku. Dokładna data wypłaty zapomogi finansowej nie jest jeszcze znana, aczkolwiek organy wykonawcze gmin zobowiązały się do przekazania pieniędzy osobom wnioskującym o dodatek najpóźniej do końca marca 2023 roku. 

?« Wróć

Opinie klientów
M.N.Gorgo
Data dodania: 2023
Panele użytkuję już blisko 10 lat. Jesteśmy z małżonką ogromnie zadowoleni. Przede wszystkim z praktycznie bezobsługowej funkcjonalności. Koszt miesięcznego użytkowania w okresie grzewczym to o 100-150zł wyższy rachunek. Koszt jest nieporównanie niższy niż innego rodzaju ogrzewanie na inne paliwa...
ikonaikonaikonaikonaikona
Zbigniew M.
Data dodania: 2023
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogrzewania na podczerwień od pięciu lat. Posiadam mieszkanie 47m2, koszt energii elektrycznej na 12 miesięcy jest niższa niż 3000zł co daje max. 250zł średnio miesięcznie za prąd. Jest w tym koszcie ogrzewanie, ciepła woda, agd, rtv, oświetlenie itp. Taniej niż centralne ogrzewanie.
ikonaikonaikonaikonaikona
Slawomir W.
Data dodania: 2023
Domek 70m2 place za 2 miesiące łącznie 700zl razem z agd, światłem i ciepła woda. Polecam, jestem mega zadowolony. Świetne doradztwo. Terminowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Sara K.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie użytkuje od września zeszłego roku i jestem bardzo zadowolona. W mieszkaniu ciepło, średnie koszty ogrzewania miesięcznie 250-300zł przy 52m2. Dodam, że to starsze budownictwo. Doradztwo na najwyższym poziomie, a sam montaż przebiegł sprawie i bezproblemowo.
ikonaikonaikonaikonaikona
Marian D.
Data dodania: 2023
Mamy to ogrzewanie z 2017 roku. Jak najbardziej polecamy firmę ECO PARTNER. Bardzo profesjonalnie i szybko wykonany montaż, czysto i w przyjemnej atmosferze. Z ogrzewania jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy wszystkim. Z rachunków za prąd też jesteśmy zadowoleni. Najważniejsze że to jest bezobsługowe i niema przy tym zabawy jak przy kopciuchach.
ikonaikonaikonaikonaikona
Robert S.
Data dodania: 2023
Ogrzewanie panelami krótko-rewelacja. Użytkuję od ponad pięciu lat,porównania do poprzedniego węglowego,etażowego nie ma. Żałuję jednego,za późno zdecydowałem się na tego typu ogrzewanie. Ale do rzeczy, po tych kilku latach użytkowania zaczęła odchodzić powłoka na dwóch panelach ,akurat niedawno miałem kontakt z eco partner z propozycją okresowego przeglądu,zgłosiłem problem, który błyskawicznie został rozwiązany,mam nowe panele...
ikonaikonaikonaikonaikona
Grażyna B.
Data dodania: 2023
Jestem zadowolona z tego jak wszystko zostało zrobione, cena była bardzo dobra i nie muszę się o nic martwić. Założone w 2020 roku i wciąż działa, jest ekonomicznie i koszty eksploatacji nie są zbyt duże. Miła obsługa, szybki i sprawny montaż. Panowie po wykonanej usłudze posprzątali po sobie. Polecam gorąco.
ikonaikonaikonaikonaikona
Kaja T.
Data dodania: 2023
Jestem posiadaczką pięciu paneli od 14 lat. Bardzo polecam panele oraz firmę Eco partner :) Na te nowoczesne ogrzewanie nie jest potrzebne żadne pozwolenie, sam montaż trwał tylko 3 godziny i po chwili w mieszkaniu zrobiło się ciepło. W każdym z ogrzewanych pomieszczeń zamontowane są termostaty, co pozwana na dostosowanie temperatur w zależności od potrzeb. Miesięczny koszt ogrzania mojego 32m2 to około 200zł..
ikonaikonaikonaikonaikona

Montujemy ogrzewanie w całej Polsce


Właśnie takie są rozwiązania Eco Partner

dowiedz się więcej ikona
play
Skontaktuj
się z nami

Rozmowa, plan i korzyści.

Infolinia: 61 642 99 88
E-mail: info@najtanszeogrzewanie.pl

Serwis 61 642 99 88 wew. 2
(codziennie od 8:00 do 17:00. Pilne sprawy do 22:00)
Zostaw nam dane kontaktowe, a skontkujemy się z Tobą jak najszybciej.
kod z obrazka
Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji, informacji handlowych oraz materiałów marketingowych od Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica) na mój adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz 1204). Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz umieszczenie ich w bazie danych Eco Partner (ul. Miła 10, 62-090 Rokietnica), zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 133,pozycja 883). Oświadczam, że powyższe przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę na przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych w podanym powyżej zakresie. Polityka prywatności
formularz kontaktowy