Nowoczesne ogrzewanie dla domu i firmy - do trzech razy niższe rachunki !
ikonaKontakt


infolinia: 801...pokaż numer 801 011 350
telefon: 61...pokaż numer 61 642 99 88
faks: 61 64 29 779
info@najtanszeogrzewanie.pl

ikona Proszę o kontakt
w sprawie ogrzewania


Telefon:*
Miejscowość:*
Imię i nazwisko:*
Kod:* Captcha


Tu jesteś: strona główna jak pomogliśmy innym referencje
MENU / NASZA OFERTA

Infrapanele - Panele Grzewcze na Podczerwień

Brak zdjęciaWymagania dotyczące energochłonności budynków z każdym rokiem są coraz wyższe. Ma to oczywiście odzwierciedlenie w kosztach eksploatacji, które dzięki stosowaniu przegród o wyższej izolacyjności termicznej maleją. Dzięki postępującym zmianom coraz większym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć nowoczesne grzejniki elektryczne, do których należy zaliczyć infrapanele. Mają one tę przewagę nad innymi rozwiązaniami opartymi na energii elektrycznej, że charakteryzują się wysoką wydajnością i niewielkim zapotrzebowaniem na moc. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych technologii, do ogrzania pomieszczenia o powierzchni ok. 10 m2 wystarczy panel grzewczy o mocy 650 W. Jest to wartość trzykrotnie mniejsza, niż w przypadku systemów tradycyjnych. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu powierzchni grzania – panele grzewcze posiadają chropowatą powłokę pokrytą nietworzącą warstwy izolacyjnej matową farbą, która pozwala uzyskać ponad dwukrotnie większą powierzchnię grzania, niż to ma miejsce w przypadku gładkiej powierzchni.

 

Panele grzewcze to teechnologia zaczerpnięta z natury

 

Panele grzewcze ECO PARTNER funkcjonują na zasadach, które podsunęła natura. Słońce emituje energię cieplną poprzez promieniowanie i dokładnie w taki sam sposób działają panele grzewcze na podczerwień. Emitowane przez nie ciepło jest przejmowane przez przegrody i oddawane do pomieszczenia ze względu na różnicę potencjałów – podobnie oddziałuje słońce, które ogrzewa ziemię, zabudowania oraz pojazdy i drogi, a te następnie pozyskaną energię cieplną oddają do atmosfery.

 

Mechanizm działania paneli grzewczych na podczerwień jest zatem zdecydowanie bardziej naturalny niż zasada działania tradycyjnych grzejników. Rozprowadzanie ciepłego powietrza poprzez konwekcję to także mniejszy komfort cieplny, który objawia się zimnymi podłogami oraz nierównomiernym rozkładem temperatur w pomieszczeniu. Tymczasem panele grzewcze na podczerwień, zarówno zamontowane na suficie, jak na ścianach, gwarantują zdecydowanie bardziej równomierny rozkład temperatur, a co za tym idzie również wyższy komfort cieplny. Z badań i doświadczeń wynika, że temperatura odczuwalna w przypadku pomieszczeń ogrzewanych przez nowoczesne ogrzewanie elektryczne na podczerwień jest o ok. 2 stopnie Celsjusza wyższa od temperatury odczuwalnej w tradycyjnie ogrzewanych pomieszczeniach.

 

Tani montaż i eksploatacja ogrzewania na podczerwień

 

Jedną z podstawowych wad tradycyjnych systemów ogrzewania są koszty budowy instalacji. Szacuje się, że instalacja centralnego ogrzewania dla mieszkania o powierzchni ok. 50 m2 z dobrej klasy kotłem to koszt sięgający kilkunastu tysięcy złotych, tymczasem przy zastosowaniu paneli grzewczych na podczerwień można zredukować koszty inwestycji do nawet 50%. Nasza praktyka wskazuje, że za kwotę ok. 6-7 tys. złotych można zbudować instalację ogrzewania opartą na panelach grzewczych nawet dla mieszkania o powierzchni 50 m2. W cenę wliczone są zarówno panele, jak i termostaty, materiały do montażu, sam montaż, a dojazd ekipy na montaż jest GRATIS.

 

Niższe koszty inwestycji oraz wysoki komfort cieplny to nie jedyne zalety paneli grzewczych. Średnie koszty miesięczne ogrzewania jednego metra kwadratowego mieszkania to około 3 do 5 złotych. Jest to zatem rozwiązanie nie odbiegające kosztami od najbardziej ekonomicznych systemów centralnego ogrzewania, wykorzystujących dobrej jakości kotły grzewcze i wydajne grzejniki.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą paneli na podczerwień

ikona
Fakty mówią same za siebie do trzech razy niższe zużycie energii !
Aby ogrzać pomieszczenia
o powierzchni ok. 10m2 potrzebna jest moc tradycyjnych systemów grzewczych...
ikona

ikonaKontakt


infolinia: 801...pokaż numer 801 011 350
telefon: 61...pokaż numer 61 642 99 88
faks: 61 64 29 779
info@najtanszeogrzewanie.pl

ikonaJak pomogliśmy innym


Przedstawiamy Państwu niektóre realizacje systemów grzewczych ECO PARTNER oraz listy referencyjne
od naszych Klientów...
ikona zobacz więcej
ikona

ikona Dojazd GRATIS


Jesteśmy firmą z Poznania, jeśli jesteś z odległej miejscowości niczym się nie przejmuj. Oferujemy na terenie całego kraju dojazd na montaż GRATIS !

Firma Godna Zaufania Eco Partner Poznań – nowoczesne ogrzewanie dla domu i firmy. Najtańsze ogrzewanie - do trzech razy niższe zużycie energii.
Strona główna | O nas | Jak pracujemy | Oferta | Promocje | Jak pomogliśmy innym | Wycena | Polityka Prywatnosci Cookie | Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych